Historie cyklistiky

Cyklistika je sport, který se otáčí kolem základního nástroje: jízdního kola. Cyklus je vozidlo bez motoru, které je poháněno úsilím o pedál, který člověk dělá. Historie cyklu má proto přímý vztah k intelektuálnímu růstu lidské bytosti. Není jasné, kdy si člověk díky dvěma koulí (nebo kolečkům) vymyslel možnost přemístit škrabku s pedály.

Domníváme se však, že starověké asijské a egyptské civilizace používaly jízdní kola. Ačkoli nejpodobnější kole, pokud máte reference, je takzvaný celerífero vynález se skládá z holí jeden metr dlouhý vydržel dvě dřevěné kola, jejichž hybnost díky pohybu vpřed bylo dosaženo zpět nohou na zemi.

Zajímavé fakty

První kolo, nazvaný velocipede, byl vynalezen skotský kovář Kirkpatrick Macmillan v roce 1839. Nicméně, kola horské kolo ještě dlouho čekat, protože to nebylo až do konce dvacátého století, v roce 1989, kdy US C Kelly a G. Fisher budou vymýšlet, aby pokryli potřebu všestranného kola.

V roce 1867 byly vytvořeny kovové kola pro jízdní kola. Ty by byly změněny pevnými gumovými koly o deset let později.

Desítky let později, v roce 1889, John Boyd Dunlop vytváří „kamery“, tvořenou trubkovým gumovým kroužkem, uvnitř kterého je vzduch, který má za úkol izolovat na zem kola bicyklu.

Je třeba poznamenat, že první cyklista, který cestoval po světě na kole, byl Thomas Steves na konci 80. let 19. století.

Ranní soutěže

Nicméně, cyklistika jako sport začal v roce 1868, v malé závodě ve francouzském hlavním městě Paříže, 1200 metrů, ve kterém závodil pouze sedm cyklistů. První závod jízdního kola s prodlouženou vzdáleností se uskutečnil v následujícím roce. Byl to okruh, který opustil Paříž a skončil v Rouenu. První oficiální závod na silniční cyklistiku se však konal v roce 1870. Byly to 33 km v linii, která spojovala italská města Florence a Pistoia. Ve skutečnosti se v 70. letech 19. století začaly organizovat oficiální skupiny v různých zemích světa, zejména v Evropě. A bylo to v devadesátých letech 19. století, kdy se pořádalo Mezinárodní asociace cyklistů. Tato nemovitost byla však organizována nepravidelně. To způsobilo rozdíly mezi různými členskými zeměmi, a tak skončilo vytvořením dalšího oficiálního orgánu, pro nějž se snažil vytvořit základ, na kterém by souhlasily všechny země světa.

Profesionalizace cyklistiky

To bylo založeno v roce 1900 a Mezinárodní cyklistická unie (UCI) se nazývá a je ještě dnes, je hlavním orgánem, který řídí svět profesionální cyklistiky, oba oficiální testování jakéhokoliv typu cyklistiky jako předpisů každého z oborů cyklistiky.

Na začátku jízdy na kole byly pouze dva hlavní typy: jízda na kole a silniční cyklistika. Prvním důležitým a za oficiální cyklistický závod se jmenuje Šest dní v Londýně, která patří k disciplíně dráhová cyklistika, který se poprvé konal v roce 1878. Ve stejném režimu cyklistického mistrovství světa v cyklistice byla vytvořena v roce sledovat v roce 1895. ve skutečnosti to bylo v posledním desetiletí devatenáctého století, kdy působil podporovat cyklistickou dráhu, protože je jednodušší organizovat disciplínu, protože se odehrává v uzavřeném prostoru.

Během prvních tří desetiletí dvacátého století, jízda na kole byl vyvinut z velké části v evropských zemích, jako je Španělsko, Itálie nebo Francie, a zároveň důležité a oficiální akce bude organizována v zemích Latinské Ameriky, jako je Tour Uruguay.

Tři cyklistické soutěže nejdůležitější trasy, jako například Tour of Spain, Tour of Italy a Tour de France, byly vytvořeny v roce 1935, 1909 a 1903. Tímto způsobem vidíme, že Tour a Giro jsou důležitými silničními cyklistickými soutěžími, které se objevily předtím, zatímco Vuelta a España se objeví deset let později.