Kreditní karty pro mládež

Kreditní karty pro mládež

Na začátku dospívání je na čase, aby se chlapci a dívky začali učit, jak používat peníze. Je dobré, že v tomto věku už zná finanční hodnotu, že vědí, jak s ní zvládnout, že chápou, co znamená dlužit peníze nebo jaký úvěr je a že mohou začít spravovat svůj vlastní rozpočet.

V té době mnozí otcové a matky zvažují, zda svým dospívajícím dětem poskytnou kreditní nebo debetní karty.

V některých případech proto, že jsou to samotní adolescenti, kteří je vyžadují, a jiní nemusí jim půjčovat své.

A to je, že dobrá část aktivity adolescentů je rozvíjena v internetu a v síti, nejvíce obvyklá forma a jednodušší je placení prostřednictvím plastových peněz, to znamená kreditních nebo debetních karet. Mnoho rodičů je unaveno ze svých dětí a neustále žádá, aby si karty zakoupily něco na internetu: nákupy, hry, hudba, filmy ...

Pokud se jedná o váš případ, přišel čas, abyste vyhodnotili, zda poskytnete svému synovi nebo dceři vlastní kreditní nebo debetní kartu.

Výhody použití kreditních nebo debetních karet pro mladistvé

  • Bezpečnost Je bezpečnější nosit kartu, než nést peníze.
  • Učení Stejně jako ve zbytku otázek jsou teenageři vyškoleni pro svou budoucnost a to je kreditní nebo debetní karta.
  • Internetu Většina plateb uskutečněných online může být provedena pouze kartou.

Nevýhody použití karet pro mládež

  • Decontrol Hlavní nevýhodou je, že nedostatek finanční kontroly se projevuje více kartami než hotově. Je to proto, že v hotovosti vytváříme jiný vztah s penězi, než když je v kreditní nebo debetní kartě. To se stane všem, i dospělým a ještě více dospívajícím, kteří jsou stále vyškoleni, a proto jsou z finančního hlediska méně zodpovědní.
  • Ztráta Ztráta karty může představovat vážný problém, zejména pokud jde o kartu, která nemá malý limit odpovědnosti majitele.
  • Tajné číslo Použití kreditních nebo debetních karet může být také problémem pro ty mladé lidi, kteří nejsou opatrní s důvěrnými informacemi, protože je důležité, aby si uchovávali tajemství a pamatují si na jejich PIN.

V jakém věku dáte kartu teenagerovi

To je rozhodnutí, které musí dělat rodiče chlapců a dívek. Obecně platí, že přiměřený věk, na který se začne přemýšlet, je 14 let. Ale to vždy závisí na tom, zda jsou chlapci nebo dívky zodpovědní a víme, že jim můžeme věřit.

Dobrá strategie ve většině případů, a zvláště pokud nejsme si velmi jistá, že se naše děti chovají s plnou odpovědností, je začít s předplacenou kartou, která se podobá dárkovým kartám, ale může být použita k zaplacení Většina míst, která přijímá kreditní karty. Jeho podoba funguje jako peněženka, kterou můžeme dobít, kdykoliv chceme a s vkladem, který chceme.

Něco, na co by měli rodiče vědět, je to, že když jejich děti opustí školu kolem 17 let, budou potřebovat kartu, takže je dobré ji předtím používat.

Pokud začnou používat kartu, když jsou stále doma, rodiče budou moci lépe sledovat jejich použití a opravit možné problémy včas.

Důležité je také vědět, že zákon brání dětem mladším 21 let před volným přístupem k kreditní kartě, přestože to mohou učinit vždy s ručitelem.

Jaký druh karty je nejlepší

Existují stovky kreditních nebo debetních karet a mnoho z nich je určeno speciálně pro teenagery. Před poskytnutím kreditní nebo debetní karty teenagerovi je dobré porovnat několik a zvolit si ten, který je nejvhodnější pro našeho syna nebo dceru.

  • Předplacené karty. Jsou podobné dárkovým kartám, ale slouží k placení na většině míst. Mají tu výhodu, že neumožňují přečerpání, ale mají nevýhodu, že skutečně nepracují jako debetní nebo kreditní karty. Slouží k tomu, aby se chlapci seznámili s plastovými penězi.
  • Debetní karty. Neposkytují úvěr, což je výhoda, když nejsme si jisti, že se naše děti přizpůsobí rozpočtu. Mají tu nevýhodu, že neslouží k vytváření úvěrové historie. A také jejich podmínky v případě ztráty jsou horší než podmínky platebních karet. A také, když umožňují přečerpání nebo přečerpání, mohou způsobit problémy pro rozpočet našeho syna nebo dcery.
  • Kreditní karty. Umožňují půjčovat si, co je riziko, když jsou mladí lidé, kteří je zvládnou, zvláště pokud nejsou příliš zodpovědní. Ale v opačném případě, pokud jde o odpovědné chlapce nebo dívky, je to dobrý způsob, jak se naučit stavět dobrou kreditní historii.