Trávit čas s dítětem

Trávit čas s dítětem

Dospívající potřebují, aby rodiče věnovali dostatečný čas, a to jak v kvantity, tak v kvalitě. Jsou chvíle, kdy máme tendenci si myslet, že když naše děti opustí dětství, už nás nepotřebují a to je chyba. Dospívající potřebují své rodiče mnohem více než děti.
Je pravda, že čas strávený u našich dospívajících je méně, protože už mají jiné zájmy mimo rodinu, které zabírají část svého života.

Ale je také pravda, že dospívání je velmi složitá fáze, kdy naše děti budou vyžadovat, aby jejich rodiče byli na jejich straně, aby je vedli.
Pokud od počátku dospívání našich dětí zvažujeme potřebu, že část našeho času musí být výhradně pro ně, dosáhneme mnohem užšího vztahu.
Množství
Kolik času musím věnovat mému dospívajícímu synovi? někteří rodiče se ptají. A tato otázka nemá jediné odpovědi, protože to bude záviset na nás, na našich dětech av okamžiku, kdy procházejí.
Za prvé, drtivá většina rodičů nemá na světě všechny své děti. Ale to nemusí mít negativní důsledky. To, že rodiče mají plný život s prací, vztahy a záliby, je také pro naše děti přínosem.

 

Ale nedostatek času nás přinutil, abychom velmi dobře plánovali a hledali strategie sdílení času.
Čas pro rodinu
Dobrou strategií je označit chvíle věnované rodině, která je spolu. Zatímco děti jsou menší, většina rodin pracuje velmi dobře na večeři jako rodinné shromáždění. Je to skoro na konci dne a v tom okamžiku můžete sdílet se zbytkem rodiny, jaký je den.
Dokonce i u našich dospívajících můžeme vytvořit zvyk věnovat jim víc času výhradně. Můžeme převést každodenní aktivity na momenty, abychom byli spolu a jednou z nich může být příprava jídla.
Pokud budeme vařit s naší dospívající syn, pokud jste si zvykli, které nám pomáhají při plnění tohoto úkolu můžeme použít ten čas poslouchat, mluvit o tom, co se stalo během dne k vytvoření milujete k vaření a aby se cítíte jako užitečné pro ostatní rodiny.
Přihlaste se ke svým koníčkům
Další velmi účinnou strategií je sdílet své koníčky s našimi teenagery. Pokud naše děti cvičí sport nebo jinou činnost, můžeme s nimi pracovat. Můžeme se stát rybáři, tenisovými hráči, tanečníky nebo amatérskými malíři. Sdílet s nimi čas, úsilí a uspokojení těchto povolání nás přiblíží k našim dětem.
Ale můžeme být také animátoři. Je možné, že naše děti dávají přednost praktikám těchto činností samostatně nebo se svými přáteli a ne s rodiči. A musíme respektovat tuto preferenci. V takovém případě můžeme být nejlepší animátoři zájmů našich dětí. A navštěvujte jejich zápasy nebo jejich demonstrace, abyste ocenili jejich úsilí.
Čas věnovaný tímto způsobem našim teenagerům je velmi cenný, protože tyto jsou časem šťastné a teenagery uvidí důležitost, kterou mají jejich rodiče pro svůj život. Má také další výhody, jako je znalost vaší skupiny přátel a my můžeme také vytvořit vztah s nimi.
Využijte nečekaných okamžiků
Všechny matky a otcové vědí, že bez ohledu na to, jak hodně plánujeme věci, dochází vždy k neočekávaným situacím. A můžeme také využít toho, abychom našim dětem věnovali kvalitní čas. Kolik rodičů neslyšela, že jejich dospívající děti říkají, že se nudí? Je to situace, která se často vyskytuje a že se můžeme proměnit v něco zvláštního.
Když slyšíme, že naše děti říkají, že se nudí nebo neví, co mají dělat, navrhneme společně činnost. Může to být něco tak jednoduchého jako jít do filmu, nebo dokonce sledovat film doma, projít se, sledovat hru, navštívit výstavu nebo dokonce jít nakupovat. Budeme muset hledat něco, co přitahuje dospívajícího a využívat těchto momentů ke zvýšení spoluviny a spojení s nimi.
Kvalita
Existuje aspekt času, který věnujeme našim dětem, což je zásadní, musí to být kvalitní čas. Po mnoho hodin strávíme s nimi, pokud čas, který sdílíme, není pro ně skutečně oddaný, nebude to pro vztah příliš efektivní.
Kvalita v té době to dostaneme, pokud ji budeme věnovat poslechu našich dospívajících, pokud jim dovolíme, aby mluvili svobodně o tom, jak jsou, co cítí nebo jaké problémy mají. To neznamená, že bychom s nimi měli ve všem souhlasit, neznamená to, že bychom s nimi měli vždy souhlasit.
Musíme být jejich průvodci, říkat jim, jak vidíme věci a vysvětlit jim jasně, pokud si myslíme, že se v něčem mýlí. Měli bychom se však vyvarovat diktátorské činnosti, místo toho, abychom ukládali naše kritéria, je mnohem efektivnější, než je uvědomit důležitost našeho uvažování.
Je také důležité, aby dospívající rodiče oceňovali jeho rodiče, že tyto rozhovory nejsou vždy jednosměrné.Je velmi důležité, aby náš syn nám říct, jak se cítíte, ale to je také důležité, že ho budeme počítat jako my, s nimi mluvit o našich životů, naší práce a těch důležitých věcí, které nás dotýkají, ale dávejte pozor, aby jim přemoci s problémy které jsou naší odpovědností.